Türkiye’nin Her Yerine 1100₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

1000₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product

Türkiye'nin

Her Yerine Kargo

Böğürtlen Faydaları Nelerdir? – Nasıl Tüketilir?

Böğürtlen Faydaları Nelerdir ?

Ülkemizde oldukça kolay yetişen böğürtlen faydaları düşünüldüğünde çok daha fazla değer kazanmaktadır. Sağlık açısından çok faydalı olan ve mutlaka herkesin evinde bulundurması gereken bu meyve hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Yüksek C vitamini deposu olan böğürtlen aynı zamanda birçok hastalığın önlenmesinde veya iyileştirilmesinde de etkilidir. Ne kadar yararlı bir meyve olduğunu öğrendiğinizde çok daha fazla tüketmek isteyeceğiniz bu meyvenin faydaları neler merak ediyorsanız bizleri takip edebilirsiniz.

 

Böğürtlen Faydaları Nelerdir?

Böğürtlen lezzetli oluşunun yanında son derece faydalı bir meyvedir. Böğürtlen faydaları nelerdir merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Böğürtlen antioksidan bakımından oldukça zengin bir meyve olmaktadır. Bu özelliği sayesinde kişilerin kalp sağlığının korunmasında etkin rol oynamaktadır. C vitamini bakımından zengin olan meyve özellikle damar sertliğini önlediği için kalp krizi ve felç riskini ortadan kaldırmaktadır.
 • İçeriğinde bulunan antioksidan sayesinde ayrıca kişileri hastalıklara karşı korumaktadır. Vücut direncini artırmaktadır.
 • Böğürtlen özellikle göz sağlığı için son derece faydalıdır.
 • Düzenli olarak böğürtlen tüketen kişilerde yaşlanmaya bağlı hafıza sorunları giderilir.
 • Yüksek lif oranı sayesinde sindirim sorunlarının giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Düzenli olarak tüketildiğinde bağırsakları düzenlemektedir.
 • Kökü tüketildiğinde ishal sorununu düzeltmektedir.
 • Doğal bir östrojen kaynağı olduğu için kadın hastalıklarına karşı iyi gelir. Menopoz dönemlerinde yaşanan ateşlenme sorununu giderir.
 • Kadın hastalıklarından kaynaklanan vitamin eksikliklerini gidermektedir.
 • Böğürtlen aynı zamanda tok tutma özelliğine sahiptir ve düşük kalorili meyvelerden biridir. Bu yönü sayesinde diyet yapanlar için oldukça etkilidir.
 • Kanser hücrelerinin büyümesini engeller ve kanserden koruma özelliğine sahiptir.
 • Kan şekerinin kontrol altına alınmasını sağlamaktadır.

Böğürtlen Nasıl Tüketilebilir?

Böğürtlenin faydaları görüldüğü gibi oldukça fazladır. Bu faydalardan yararlanabilmek için düzenli olarak böğürtlen tüketilmesi gerekir. Böğürtlen faydaları doğru tüketildiğinde çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bu meyve nasıl tüketilir merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle klasik taze meyve olarak bu ürünü tüketebilirsiniz. Ayrıca pastalarda ve tatlılarda yine bu ürünü sos olarak, meyve olarak veya süsleme amacı ile kullanabilirsiniz. Böğürtlen kurusu ile çay yapabilir ve yine bu şekilde tüketebilirsiniz. Ayrıca meyve ile son derece lezzetli meyve suları elde edebilirsiniz. Yaz günlerinde oldukça ferahlatıcı içecekler hazırlayabilirsiniz. Kısacası bu meyveyi nasıl istiyorsanız öyle tüketebilirsiniz.

Böğürtlen Çayı Nasıl Yapılır?

Böğürtlen çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan böğürtlen yaprağı ve kurtulmuş böğürtlen’dir. Bir bardak böğürtlen yaprağı ve kuru böğürtleni, 3 su bardağı suda haşlamanız gerekir. Haşladıktan sonra 10 dakika bekleyip süzün ve ılık olarak tüketin. Oldukça hızlı bir toksin atıcı olan bu çayı iki günde bir tüketebilirsiniz. Böğürtlen faydaları bu çayla birlikte mümkün olacaktır. Meyveyi temin etmek için sayfamızı ziyaret edebilir ve istediğiniz gibi bu meyveyi satın alabilirsiniz.

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product