Türkiye’nin Her Yerine 850₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

850₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product

Türkiye'nin

Her Yerine Kargo

Frenk Üzümü Nerede Yetişir ?

Frenk üzümü

Taşkırangiller familyası içinde yer alan Frenk Üzümü son derece önemli ve faydalı bir meyve olmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu meyve hakkında merak edilen birçok soru vardır. Frenk üzümü nerede yetişir konusu bunların arasında öne çıkan bir konu olmaktadır. Kendi içinde 150 farklı çeşidi bulunan bu üzüm hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle Frenk üzümünün nerede, nasıl yetiştiğine dair detaylı bilgi vermek istiyoruz.

C Vitamini Deposu Frenk Üzümü Nerede Yetişir?

Sağlık için bin bir faydası bulunan Frenk üzümü nerede yetişir merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Aslında Dünyanın birçok bölgesinde kolaylıkla yetişebilen bu meyve bodur ağaç üzerinde yetişmektedir. Dünya üzerinde en fazla yetiştiği bölgeler ise Avrupa ve daha çok Asya’nın kuzeyi olmaktadır. Moğolistan ve Tibet gibi bölgelerde hem çok fazla yetişmekte hem de çok fazla tüketilmektedir. Özellikle Çin tıbbında bu meyveye fazlası ile yer verilmektedir. Sonuçta meyvenin sonsuz faydası bulunduğu için birçok bölgede de fazlası ile kullanılmaktadır.

Avrupa kıtası meyvenin yetiştirildiği önemli merkezlerin başında gelir. Ilıman iklim kuşağına sahip bölgelerde özellikle bu ürünün kolaylıkla yetiştirilebildiğini söyleyebiliriz. Ülkemizde bu ürün Rize ve Bursa başta olmak üzere Karadeniz sahillerinde yetişmektedir. Ayrıca Muş bölgesi de meyvenin yetiştiği bölgelerden biri olmaktadır. Son yıllarda meyveye olan talep arttığı için birçok bölgede ayrıca meyve bahçeleri oluşturulmaya başlanmıştır.

Frenk Üzümü Nasıl Yetişir?

Frenk üzümünün sayısız faydasının yanında yetiştirilmesinin kolay olması da bonus olmaktadır. Çünkü meyveyi yetiştirmek için ekstra herhangi bir işleme gerek yoktur. Meyve ağacının ihtiyaç duyduğu kuru ve rutubetli toprak sağlandığı ve iklim de ılıman iklim olduğu sürece kendiliğinden yetişecektir. Ülkemizde son yıllarda bu ağacın yetişebilmesi ve meyvenin hasat edilebilmesi için uygun bahçeler oluşturulmaya başlanmıştır. Bu sayede ülkemizde Frenk üzümüne erişim kolaylaşmış ve yaygınlaşmıştır.

Frenk üzümü nerede yetişir konusu kadar bu ürünün nasıl temin edileceği de önemli bir konu olmaktadır. Meyveyi temin etmek isteyenler bizlerden bu konuda yardım alabilirler. Bizler sizlere doğal ve taze Frenk üzümlerini kendi bahçemizde yetiştirip, sunmaktayız.

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product