Türkiye’nin Her Yerine 950₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

950₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product

Türkiye'nin

Her Yerine Kargo

Frenk Üzümü Nedir ?

frenk üzümü

Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin, her geçen gün özellikle C vitamini bakımından zengin olan meyvelere ilgisi artıyor. Bu amaçla araştırma yapanların en fazla karşılaştıkları meyve de sanırız Frenk üzümü olmaktadır. Hem sağlık açısından faydaları hem de lezzeti düşünüldüğünde, bu meyvenin favoriler arasına girmesi kaçınılmazdır. Ufak taneli meyveler sınıfında yer alan bu üzüm hem çok lezzetli hem de özellikle C vitamini bakımından oldukça zengindir. Sizlere bu eşsiz meyve hakkında daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Frenk Üzümü Nedir?

Taşkırangiller cinsindeki bir bitkinin meyvesi olan Frenk üzümü nedir ve tam olarak nasıl kullanılır sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bodur çalı bitkisi olan bir ağacın meyvesi olan bu üzüm genellikle Doğu ve Batı Avrupa’da yetişen bir meyve olmaktadır. Kendiliğinde yetişen bu meyve ılıman iklimi sevmektedir. Salkımlar halinde olan bu meyve oldukça küçük tanelere sahiptir. Bu nedenle özellikle tatlılarda vesaire de süsleme amacı ile de çok fazla kullanılmaktadır.

Frenk üzümleri sarı, kırmızı veya siyah olarak farklı renklerde bulunmaktadır. Bunlar hem renk olarak hem tat olarak birbirlerinden farklı olmaktadır. Ayrıca bazı bölgelerde yetişen üzümlerin boyutları da farklı olabilmektedir. Birbirlerinden çeşitli farklılıklar ile ayrılsalar da genel olarak faydaları aynı olmaktadır.

Frenk Üzümünün Faydaları

Frenk üzümleri doğanın bizlere sunmuş olduğu en faydalı meyvelerden yalnızca biri olmaktadır. Bu eşsiz meyve, sayısız faydası ile öne çıkan ve özellikle kış aylarında mutlaka tüketilmesi gereken bir üründür. Bu eşsiz meyvenin faydaları nelerdir bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

  • B ve C vitamini bakımından zengin olan meyve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
  • Mineraller bakımından da zengin olan Frenk üzümleri demir, manganez, fosfor, potasyum ve bakır kaynağı olmaktadır.
  • Lifli yapısı sayesinde sindirim sistemi üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bağırsakları çalıştırdığı için kabızlığı önlemektedir. Ayrıca hazımsızlığa ve bununla birlikte karın ağrısına da iyi gelmektedir.
  • Kan şekeri üzerinde dengeleyici etkisi bulunmaktadır.
  • Vücut üzerinde terleme etkisi yarattığı için zararlı maddelerin vücuttan atılmasını ve ateşin düşürülmesini sağlamaktadır.
  • Böbrek çalışması üzerinde olumlu etkileri bulunduğu için özellikle idrar yolu enfeksiyonlarının ve böbrek taşı sorunlarının önlenmesini sağlamaktadır.
  • Meyve kadar yaprakları da son derece faydalıdır. Frenk üzümü yapraklarından hazırlanan çay, gut ve romatizma gibi rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.

Frenk Üzümü Nasıl Bulunur?

Sağlık için son derece faydalı olan bu meyve nasıl bulunur konusu da son derece önemlidir. Bu meyveyi tüketmek isteyenler kolaylıkla marketlerde ve organik ürün satan yerlerde meyveyi bulabilecektir. Ürün ülkemizde son yıllarda fazlaca talep gördüğünden dolayı kolaylıkla bulunabilir hale gelmiştir. Online olarak organik ürün satan siteleri de ayrıca rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sayfamız Frenk Üzümü temin edebileceğiniz güvenilir ve başarılı sitelerden biri olmaktadır. Sizlerde ihtiyacınız olan ürünleri kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product