Türkiye’nin Her Yerine 950₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

950₺ Üzeri Ücretsiz Kargo!

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product

Türkiye'nin

Her Yerine Kargo

Siyah Frenk Üzümü

Siyah Frenk Üzümü

Ülkemizde yer alan üzüm çeşitleri arasında bulunan Siyah Frenk Üzümü hem son derece lezzetli hem de C vitamini bakımından oldukça zengindir. Küçük taneli meyveler sınıfında bulunan bu ürün son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş ve sevilerek tüketilmeye başlanmıştır. Bu üzüm aslında Frenk üzümü dediğimiz meyvenin bir çeşidi olarak karşımıza çıkar. Rengi siyah olduğu için bu şekilde anılmaktadır. Genel olarak meyvenin faydaları nelerdir sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

 

Siyah Frenk Üzümü Nedir?

Frenk üzümü farklı renklere sahip son derece faydalı ve etkili bir meyve olmaktadır. Siyah Frenk üzümü bu renk çeşitliliğinden biri olmaktadır. Yapısı ve faydası ile diğer çeşitleri ile benzerlikler göstermektedir. Ilıman iklim koşullarında yetişen bu meyve doğada kendiliğinden yetişebilen son derece kolay bir meyve olmaktadır. Bu meyvenin sağlık üzerinde oldukça önemli faydalarının olduğunu söyleyebiliriz. Bu üzüm tüketildiğinde vücutta neler oluyor merak ediyorsanız yazımızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Siyah Frenk Üzümü Faydaları Nelerdir?

Bu meyveyi tükettiğinizde nasıl faydalar elde edeceğiniz konusunda bilgi almak istiyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Siyah Frenk üzümlerinin faydaları şöyle olmaktadır;

  • B ve C vitamini bakımından zengin olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Fosfor, Manganez, Bakır, Demir ve Potasyum bakımından zengindir.
  • Yüksek oranda lif içerir. Bu da kişilerin sindirim sistemleri üzerinde yararlı etkiye sahiptir.
  • Yüksek ateşi düşürme etkisi vardır. Vücutta yer alan zararlı toksinlerin ve mikropların ter yolu ile vücuttan atılmasını sağlar.
  • Adet dönemlerinde yaşanılan huzursuzluk, kramp ve ağrı gibi hislerin azaltılmasını sağlar.
  • İdrar sökücü özelliği vardır. Bu da böbreklerin daha iyi çalışmasını ve idrar yolu enfeksiyonlarının giderilmesini sağlar.
  • İştah açıcı özelliğe sahiptir.
  • Hazımsızlığa iyi gelir.
  • Yaprakları ile hazırlanan çaylar hem yaraları iyileştirmede önemli rol oynar hem de gut ve romatizma gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.

Siyah Frenk üzümü hem meyve olarak hem de çay olarak tüketilebilen bir ürün olmaktadır. Firmamızdan kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürünler ile sizlerde sağlığınız için sayısız faydalar elde edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sayfamızdan ürünü sipariş etmek olacaktır.

Daha fazla sonuç...

Generic selectors
Yalnızca tam eşleşmeler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Post Type Selectors
product